Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Razem na staż

„Razem na staż” – staże zagraniczne uczniów ZSP w Baranowie

          Kolejny już raz młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie uczestniczyła w projekcie staży zagranicznych w Hiszpanii. Projekt „Razem na staż” realizowany był w konsorcjum z Zespołem Szkół Powiatowych w Łysych i Zespołem Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Liderem i wnioskodawcą był Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie. Uczniowie odbywali staże w Cordobie, na południu Hiszpanii w terminie od 13.11.2017 r. do 08.12.2017 r. Grupa liczyła 22  osoby w zawodzie technik agrobiznesu i technik technologii żywności. Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego oraz w zajęciach z przygotowania kulturowo – pedagogicznego, gdzie poznawali tradycje i historię kraju podróży. W ramach projektu uczniowie mieli zapewniony bezpłatny transport na lotnisko, przelot samolotem do Malagi, transfer z Malagi do Cordoby, zakwaterowanie oraz ubezpieczenie. W projekcie uwzględniono również wycieczki do Malagi, Grenady (zwiedzanie Alhambry). Dla uczestników staży przygotowano na miejscu także program kulturowy, podczas którego zwiedzali zabytki Cordoby. Najważniejszy z nich to Alcazar – twierdza z czasów dominacji arabskiej na półwyspie iberyjskim, Mezquita –  meczet z VIII w. przebudowany na katedrę rzymsko-katolicką po odbiciu Cordoby z rąk Maurów. Ponadto młodzież miała możliwość zobaczyć charakterystyczne miejsca typu: Palacio Viana, Julio Romero de Torres Museum, Museum of Fine Arts, Archeological Musem, Bullfighting Museum.  Praktyki zorganizowane były w piekarniach, cukerniach, zakładach przetwórstwa spożywczego, gospodarstwach rolnych specjalistycznych i ekologicznych. Na zakończenie stażu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności w języku angielskim i polskim. Podsumowanie projektu dla wszystkich uczestników i społeczności lokalnej zostanie zorganizowane w kwietniu. Wszyscy są zadowoleni z pobytu, co sprawia że szkoła będzie aplikowała o  kolejny projekt.

 

 

  • Hiszpania (01)

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada br. społeczność szkolna Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie uroczystym apelem upamiętniła odzyskanie przez Polskę niepodległości. 99 lat temu, Polska, po 123 latach niewoli, wyzwoliła się spod jarzma zaborców.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego  (Justyna Orzoł, Karolina Piórkowska, Łukasz Komosa) i odśpiewaniu hymnu państwowego, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przypominającą najważniejsze wydarzenia i osobowości walki Polaków o wolność i niepodległość.

Program artystyczny zaprezentowany był przez uczniów klasy I Technikum: Arkadiusza Tokarskiego (wcielił się w postać  Romana Dmowskiego ) oraz Kamila Ambo (oprawa muzyczna), uczennice klasy II  Technikum – Joannę Płoską i Małgorzatę Przybyłek (spiew pieśni patriotycznych) oraz IV Technikum -  Julitę Gałązkę, Martynę Drężek, Paulinę Sęder oraz Karolinę Płoską (teksty i wiersze patriotyczne). W przygotowaniu akademii uczniom pomagała p. Bogumiła Dawid.

Na koniec uroczystości, głos zabrał dyrektor szkoły Janusz Obrębski, który krótko przypomniał historię walki o niepodległość.

Bogumiła Dawid

  • 11_listopad (1)

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie odbyła się uroczysta akademia.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich nauczycieli, pracowników administracyjnych i dyrekcji. Na początek był sztandar i hymn narodowy. Po hymnie uczniowie zaprezentowali szereg miłych i odświętnych wierszy oraz życzeń. Oprócz wspaniałych słów skierowanych do nauczycieli uroczystość uświetniły piosenki o ,,Radości najpiękniejszych lat” w wykonaniu Joanny Płoskiej i Magdaleny Tabaka, ,,Lubię wracać tam gdzie byłem” w wykonaniu Patryka Olender oraz ,,Dni, których nie znamy” w wykonaniu Szymona Tabaka i Tomasza Grzyb.

Szkoła to nie tylko nauka, ale też miło spędzony czas i zabawa. Część humorystyczną przedstawiły uczennice klasy czwartej Marta Ambroziak i Paulina Sender.

Akademię zakończyła się wystąpieniem Dyrektora szkoły Janusza Obrębskiego, który złożył szczególne życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz wręczył nagrody Dyrektora Szkoły.

Piórkowski Marek

  • den (1)

WARSAW MOTO SHOW

WARSAW MOTO SHOW

 27 października 2017 wyjazd do Nadarzyna koło Warszawy na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w centrum Targowo – Konferencyjnym PTAK WARSAW EXPO. Uczniowie szkoły mieli przyjemność oglądać premiery koncernów samochodowych m in. Volkswagen, Lewus, Mercedes, Audi, KIA i Ssangyong. W targach wzięło udział ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy. Młodzież korzystała ze stref tematycznych tj. samochody osobowe, pojazdy luksusowe, pojazdy rajdowe i wyścigowe, importerów, ubezpieczeń i usług leasingowych, rent-a-car, detalingu, motosportu, tubingu i car-audio, automobilklubów, oraz akcesoria samochodowe. Podczas targów uczestnicy mogli korzystać z symulatorów samochodowych, gier wirtualnych i bogatej strefy gastronomicznej.

 Marek Piórkowski

  • 100_3563

Wyjazd do Brukseli

 

          Na zaproszenie europosła, Zbigniewa Kuźmiuka,grupa młodzieży z północnego Mazowsza odwiedziła Brukselę. Wśród laureatów konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej” był także uczeń naszej szkoły, Łukasz Komosa. Młodzi ludzie wspólnie zwiedzali takie miejsca, jak: Grand Place – jeden z największych rynków w całej Europie, Łuk Triumfalny, Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Japońską Pagodę, Manneken pis – symbol Brukseli, Atomium,czyli monumentalny model kryształu żelaza, Katedrę Św. Michała i Św. Guduli oraz wiele innych, wyjątkowych miejsc, z których słynie Bruksela. Młodzież zwiedzała również Parlament Europejski, w którym Pan Poseł opowiedział o pracy w tej instytucji oraz o jej roli. W trakcie spotkania był również czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

  • Bruksela (1)
szkola-02.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu


Liceum Ogólnokształcące
profil sportowy

Szkoły zaoczne:
Uzupełniające Technikum dla Dorosłych - zawód technik rolnik
Szkoła Policealna - technik agrobiznesu
Szkoła Policealna - technik informatyk
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

 

więcej informacji