Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Kurs barmański

Od 19.05.2018 do 20.05.2018 w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie odbywały się zajęcia teoretyczne i praktyczne pt. Kurs barmański   w ramach projektu pt. "Szkoły praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji w powiecie ostrołęckim”. W projekcie uczestniczą uczniowie szkół dziennych Technikum technologii żywności – łącznie razem 15 osób. Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach przygotowujących do zawodu barman. Każdy z uczestników kursu barmańskiego otrzymał na zakończenie Certyfikat i zaświadczenie o potwierdzeniu umiejętności w kategorii Kurs barmański I i II stopnia. 

Marek Piórkowski

  • Kur_barmanski (01)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie w dniu 22.06.2018r o godzinie 8:20.

Dzień Przedsiębiorczości

Dzień Przedsiębiorczości.

       21 marca 2018 roku nasza szkoła wzięła udział udział w ogólnopolskim programie Dzień przedsiębiorczości, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

       Uczniowie z klas IV TTŻ i TA w tym dniu odbyli jednodniowe praktyki w firmach i instytucjach działających na terenie gminy Baranowo.  Największym zainteresowaniem cieszyły się praktyki na Posterunku Policji w Baranowie, w Gminnym Przedszkolu  oraz w Aptece, której właścicielką jest Pani Anna Andrzejewska. Zarówno młodzieży jak i przedstawicielom firm bardzo ten program się podobał. Uczniowie mieli okazję  poznać pracę w tych zawodach „od kuchni”, a firmy i  instytucje mogły podzielić się informacjami o swojej pracy z młodymi ludźmi. Przedstawiciele firm zapraszali też młodzież na staże przez nich organizowane( Gminne Przedszkole ).

       Uczniowie bardzo miło opisywali pobyt na praktykach,  spotkali się z  serdecznym przyjęciem, pogłębili swoją wiedzę na temat pracy w tych zawodach i zdobyli nowe doświadczenia.

                                                                                                                                  Renata Orzoł

  • dzien_przedsiebiorczosci (1)

Szkolenie chemizacyjne

Od 17.05.2018 do 18.05.2018 w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie odbywały się zajęcia teoretyczne i praktyczne Szkolenie chemizacyjne  w ramach projektu pt. "Szkoły praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji w powiecie ostrołęckim”. W projekcie uczestniczą uczniowie szkół dziennych Technikum agrobiznesu i szkoły zaocznej Kurs kwalifikacyjny R.3 i R.6 – łącznie razem 40 osób. Uczniowie i słuchacze uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach praktycznych przygotowujących do egzaminu potwierdzających umiejętności z zakresu chemicznej ochrony roślin.

Marek Piórkowski

  • szkolenie_chemizacyjne (01)

Apel 3 maja i pożegnanie maturzystów

     W dniu 27 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnanie tegorocznych absolwentów z Technikum Technologii Żywności i Technikum Agrobiznesu.

      W akademii z okazji 3 Maja wzięli udział uczniowie klas II TTŻ i TA. Apel miał charakter sztuki teatralnej z wykorzystaniem muzyki współczesnej i klasycznej.

      Absolwenci, wręczając kwiaty, podziękowali Dyrektorowi, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich  pracę dydaktyczną i wychowawczą. Dyrektor szkoły wręczył najlepszym absolwentom  Gabrieli Krajewskiej i Marcie Ambroziak – uczennicom TTŻ-świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Gabriela Krajewska otrzymała również Nagrodę Starosty Ostrołęckiego, jako najlepsza absolwentka ZSP w Baranowie.

    Uczniowie klas trzecich wręczyli tegorocznym absolwentom słodkie upominki i przekazali życzenia sukcesów na maturze i w dalszym życiu.

    Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację, wykonaną przez uczennicę TTŻ Martę Ambroziak, przedstawiającą  najważniejsze wydarzenia z czterech lat edukacji.

                                                                                   Renata Orzoł

                                                                                   Jolanta Grzyb

  • apel_3_maja (1)
szkola-06.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu


Liceum Ogólnokształcące
profil sportowy

Szkoły zaoczne:
Uzupełniające Technikum dla Dorosłych - zawód technik rolnik
Szkoła Policealna - technik agrobiznesu
Szkoła Policealna - technik informatyk
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

 

więcej informacji