Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Olimpiada Wiedzy o Kurpiach

 

Uczniowie: Julita Borzymowska, Natalia Szumowska i Paweł Koziatek uczestniczyli w I Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach, zorganizowanej przez „Związek Kurpiów” w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Było to bardzo interesujące starcie - zarówno trzyosobowych zespołów, jak i indywidualnych uczestników - na polu wiedzy o naszym regionie.

Odbyły się również ciekawe warsztaty, na których uczniowie poznali twórców rękodzieła ludowego: Edytę Pliszkę-Późniewską, Wiesława Kuskowskiego oraz Irenę Łoniewską. Zaprezentowali oni swoje dokonania i przekazywali wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom. Można było zobaczyć i nauczyć się, jak wykonuje się kwiaty z bibuły, jak należy wyplatać kosze z wikliny czy też jak można zrobić świąteczne pocztówki. A wszystko odbyło się w miłej i wesołej atmosferze.

  • 001

Wioletta Czarnowska

Dodatkowe

szkola-02.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Szkoła Policealna - technik informatyk, technik rachunkowości
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - RL.03, RL.07

 

więcej informacji