Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Rolnicy. Podlasie

7 października klasa IV TA4 wzięła udział w wycieczce do państwa Moniki i Tomasza Cieślików z Pokaniewa – bohaterów serialu „Rolnicy. Podlasie”. Gospodarują oni na powierzchni wynoszącej 300 hektarów (150 ha ziemi własnej i 150 ha dzierżaw). Hodują bydło holsztyno-fryzyjskie charakteryzujące się wysoką wydajnością. Ich stado liczy 450 sztuk bydła. Od wielu lat biorą udział w pokazach bydła mlecznego, gdzie prezentują się najpiękniejsze jałówki i krowy z całego regionu podlaskiego jak również i całej Polski. Ich zwierzęta były wielokrotnie nagradzane na Regionalnych Wystawach Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie uzyskując tytuły czempionów i wiceczempionów w różnych kategoriach. Gospodarze posiadają również nowoczesne maszyny rolnicze ułatwiające pracę w gospodarstwie. Bardzo sympatyczni gospodarze oprowadzili nas po swoim gospodarstwie i opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Bardzo chętnie odpowiadali również na nasze pytania.
Serdecznie dziękujemy państwu Cieślikom za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Życzymy Wam dużo, dużo zdrowia i sił do pracy!
  • img_20221007_115410

Dodatkowe

szkola-01.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - ROL.04, ROL.05, SPC.03, EKA.05, INF.02

 

więcej informacji