Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Dzień Przedsiębiorczości

Dzień Przedsiębiorczości.

       21 marca 2018 roku nasza szkoła wzięła udział udział w ogólnopolskim programie Dzień przedsiębiorczości, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

       Uczniowie z klas IV TTŻ i TA w tym dniu odbyli jednodniowe praktyki w firmach i instytucjach działających na terenie gminy Baranowo.  Największym zainteresowaniem cieszyły się praktyki na Posterunku Policji w Baranowie, w Gminnym Przedszkolu  oraz w Aptece, której właścicielką jest Pani Anna Andrzejewska. Zarówno młodzieży jak i przedstawicielom firm bardzo ten program się podobał. Uczniowie mieli okazję  poznać pracę w tych zawodach „od kuchni”, a firmy i  instytucje mogły podzielić się informacjami o swojej pracy z młodymi ludźmi. Przedstawiciele firm zapraszali też młodzież na staże przez nich organizowane( Gminne Przedszkole ).

       Uczniowie bardzo miło opisywali pobyt na praktykach,  spotkali się z  serdecznym przyjęciem, pogłębili swoją wiedzę na temat pracy w tych zawodach i zdobyli nowe doświadczenia.

                                                                                                                                  Renata Orzoł

  • dzien_przedsiebiorczosci (1)

Dodatkowe

szkola-00.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Szkoła Policealna - technik informatyk, technik rachunkowości
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - RL.03, RL.07

 

więcej informacji