Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Narodowe Czytanie

,,Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak, jakbym spotkał się ze starym przyjacielem".
przysłowie chińskie
Narodowe Czytanie w naszej szkole.
Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie klasy II i III wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Jako lekturę Narodowego Czytania 2023 zaproponowano „Nad Niemnem”. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160 rocznicę obchodzimy w tym roku. Dziedzictwo tego ważnego dla Polaków wydarzenia powraca w niej we wspomnieniach bohaterów i legendzie, w patriotycznym przesłaniu, jakie za sobą niesie.
Jednak – ta napisana barwnym językiem książka – to nie tylko rozmowy o Polsce, w których wciąż słychać echa pięknej przeszłości, ale również barwna, nadniemeńska przyroda, wspaniałe krajobrazy, codzienne problemy i rozterki bohaterów, miłość dwojga młodych, pochodzących z różnych światów ludzi, którzy szanują tradycję i znają wartość pracy.
A skoro ,,Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów", jak powiedział Kartezjusz, więc czytajmy, by dowiedzieć się od nich jak najwięcej.
  • 375976839_710734524427926_7305707904574270237_n

Dodatkowe

szkola-05.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - ROL.04, ROL.05, SPC.03, EKA.05, INF.02

 

więcej informacji