Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Warsztaty z KGW

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Nasi uczniowie postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 6 grudnia w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej atmosferze pod czujnym okiem Pań z Koło Gospodyń Wiejskich w Baranowie "Kreatywne Gosposie" uczniowie przygotowali ciasto na pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali sięza dekorowanie. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych najmilsze wspomnienia świąteczne.
Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty pieczenia świątecznych pierników wszystkim bardzo się podobały.
Ponadto młodzież oprócz pierników robiła też zdrowe marchewkowe muffinki według przepisu naszych zaproszonych gości.
Serdecznie dziękujemy naszym niezastąpionym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie "Kreatywne Gosposie" za pomoc, wsparcie i cenne rady kulinarne.
  • 318311768_522433083258072_3639869176401742478_n

Dodatkowe

szkola-07.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - ROL.04, ROL.05, SPC.03, EKA.05, INF.02

 

więcej informacji