Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Ginące zawody

W dniu 16 września odbyliśmy wycieczkę do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle, w której to odbywały się jubileuszowe, 20 warsztaty etnograficzne "Ginące zawody". Już od rana podziwialiśmy wyroby i przypatrywaliśmy się pracy artystów i rękodzielników w takich dziedzinach jak: wycinankarstwo, plecionkarstwo, garncarstwo, rzeźbiarstwo, tkactwo. Oczywiście w każdych dziedzinach spróbowaliśmy swoich sił, żeby przekonać się, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się komuś wydawać! Poza tym zobaczyliśmy na czym dawniej polegała praca kowala (była prawdziwa kuźnia), jak wypiekało się chleb (to była oczywiście powszechna umiejętność) czy przędło len.

  • 01

Dodatkowe

szkola-03.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - ROL.04, ROL.05, SPC.03, EKA.05, INF.02

 

więcej informacji