Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada br. społeczność szkolna Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie uroczystym apelem upamiętniła odzyskanie przez Polskę niepodległości. 99 lat temu, Polska, po 123 latach niewoli, wyzwoliła się spod jarzma zaborców.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego  (Justyna Orzoł, Karolina Piórkowska, Łukasz Komosa) i odśpiewaniu hymnu państwowego, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przypominającą najważniejsze wydarzenia i osobowości walki Polaków o wolność i niepodległość.

Program artystyczny zaprezentowany był przez uczniów klasy I Technikum: Arkadiusza Tokarskiego (wcielił się w postać  Romana Dmowskiego ) oraz Kamila Ambo (oprawa muzyczna), uczennice klasy II  Technikum – Joannę Płoską i Małgorzatę Przybyłek (spiew pieśni patriotycznych) oraz IV Technikum -  Julitę Gałązkę, Martynę Drężek, Paulinę Sęder oraz Karolinę Płoską (teksty i wiersze patriotyczne). W przygotowaniu akademii uczniom pomagała p. Bogumiła Dawid.

Na koniec uroczystości, głos zabrał dyrektor szkoły Janusz Obrębski, który krótko przypomniał historię walki o niepodległość.

Bogumiła Dawid

  • 11_listopad (1)

Dodatkowe

szkola-05.jpg

Kierunki kształcenia

Technikum:
technik technologii żywności
technik agrobiznesu

Szkoła Branżowa pierwszego stopnia

Szkoły zaoczne:

Szkoła Policealna - technik informatyk, technik rachunkowości
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kursy kwalifikacyjne - RL.03, RL.07

 

więcej informacji