Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

Staże zawodowe bez granic +

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie kolejny już raz gościli w Hiszpanii, w dniach 20.11. – 18.12.2016 r.  Celem wyjazdu było odbycie miesięcznych staży u pracodawców oraz poznanie kultury, zwyczajów, zabytków tego pięknego kraju. Uczniowie, wraz z opiekunami, mieszkali w Kordobie. Tam też odbywali staże. Miejsca praktyk dobrano ściśle do zawodów, w których kształcą się uczniowie: technik technologii żywności oraz technik agrobiznesu. Dzięki temu uczniowie mogli poznać specyfikę pracy w gospodarstwie edukacyjno-ekologicznym, piekarniach i cukierniach. W czasie wolnym zostały zorganizowane dwie jednodniowe wycieczki do Malagi i Granady. W każdym tygodniu przynajmniej trzy popołudnia były poświęcone zwiedzaniu miasta i poznawaniu kultury kraju przyjmującego. Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka hiszpańskiego oraz z przygotowania kulturowego. Opiekunami tej edycji byli: Bogumiła Dawid, Renata Orzoł, Adam Płoski, Janusz Obrębski. Kolejny wyjazd już w lutym 2017r.

  • Hiszpania (01)